Zdrowy i pożywny lunchbox dla ucznia

Kiedyś do szkoły dzieci przynosiły przede wszystkim kanapki, codziennie składające się z dokładnie tych samych składników. Obecnie jednak rodzice coraz częściej stawiają na różnorodność. Wiadomo, że posiłki nie mogą być wciąż te same, a wprowadzenie do codziennego menu urozmaiceń pozwoli zyskać pewność, że organizm otrzyma wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Przede wszystkim zdrowo
Zamiast stawiać na gotowe zapiekanki czy drożdżówki, warto przygotować drugie śniadanie w domu. Dzięki temu będzie ono znacznie zdrowsze, pozbawione konserwantów, nadmiaru cukru czy chemicznych dodatków, za to pożywne i pełne witamin. Dzięki przygotowywaniu posiłków w domu będzie można także dopasować je do potrzeb i preferencji dziecka – dostosować wielkość potraw do apetytu ucznia oraz ilości lekcji, jakie danego dnia spędza w szkole.

Odpowiednie pudełko
Jedną z kluczowych kwestii jest wybór odpowiedniego pudełka śniadaniowego. Powinno ono spełniać kilka wymagań. Przede wszystkim nie może się samoistnie otwierać w plecaku, dlatego trzeba postawić na sprawdzone zamknięcie.

lunchbox bento sistema

Najlepsze będą klipsy, które mocno trzymają pokrywę. Warto też zadbać o to, by lunchbox wyposażony był w uszczelkę zapobiegającą przeciekaniu. W sklepach znaleźć można zarówno pudełko śniadaniowe z wieloma przegrodami, które można wyciągać i tym samym dowolnie modyfikować wnętrze pudełka, jak i miękki lunchbox, który wyglądem przypomina nieco plecak wyściełany jest folią termoizolacyjną, która pozwala zachować świeżość każdego posiłku.

Pomysłowe posiłki
Drugie śniadania powinny być pomysłowe i różnorodne. Warto każdego dnia sięgać po inny przepis, zamiast ograniczać się do jednego sprawdzonego rozwiązania. Dobrym pomysłem na pożywną przekąskę są tortille – można posmarować je serkiem śniadaniowym, dodać mix sałat i wkroić warzywa, a nawet wzbogacić dodatkiem kurczaka czy indyka, tuńczykiem albo serem feta. Doskonale sprawdzą się także sałatki z dodatkiem ryżu czy kaszy, które zagwarantują, że posiłek będzie bardziej sycący.

Zobacz też:

Dlaczego dzieci powinny pić przez słomkę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *