Planer dla ucznia – czym jest i dlaczego warto mieć go w domu?

Rok szkolny to czas, w którym niezwykle ważne jest rozplanowanie każdej aktywności dziecka. Jest dużo spraw, których należy dopilnować – nie można zapomnieć o wywiadówkach, odrobieniu prac domowych, spakowaniu się na wszystkie lekcje, a także o nauczeniu się na prace klasowe czy wiele innych. Trudno spamiętać każdą z tych kwestii, dlatego warto wyposażyć ucznia w specjalny planer.

Zalety planera dla ucznia
Planer dla ucznia to rozwiązanie dla każdego dziecka, które lubi mieć uporządkowane wszystkie sprawy szkolne, a przede wszystkim zyskać pewność, że o niczym nie zapomni. Planer jest wygodny w zamontowaniu – można go umieścić na szafie czy na ścianie. Ponadto produkowany jest z myślą o ścieraniu na sucho, dzięki czemu w prosty sposób można nanosić na tablicę niezbędne zmiany.

Wszystkie obowiązki w jednym miejscu
Planer szkolny składa się z trzech obszarów – tabelki, która służy za miesięczny kalendarz, planu lekcji oraz miejsca na notatki. Dzięki takiemu rozplanowaniu możliwe jest dopilnowanie wszystkich kwestii – zarówno tych związanych z pakowaniem się do szkoły czy odrabianiem na bieżąco lekcji, jak i spraw bardziej odległych.

Kalendarz
Miesięczny kalendarz doskonale nadaje się do zapisywania zarówno sprawdzianów, jak i wycieczek szkolnych, wywiadówek czy dodatkowych zajęć. Jest to także miejsce na notowanie uwag odnośnie imprez związanych z życiem szkolnym takich jak przedstawienia, apele czy dni otwarte czy konieczności uiszczenia składek szkolnych.

Plan lekcji

planer szkolny planer dla ucznia plan lekcji
Każdy uczeń musi dokładnie wiedzieć, jakie lekcje należy odrobić na następny dzień, co spakować do plecaka i w jakiej kolejności oraz w jakich salach odbędą się zajęcia. Planer uwzględnia więc również możliwość rozpisania planu lekcji dziecka, dzięki czemu można mieć pewność, że plecak zostanie należycie spakowany, a wszystkie prace domowe uczeń odrobi na czas.

Notatki
Ostatnim obszarem na tablicy jest miejsce przeznaczone na notatki. Tutaj może znaleźć się wszystko – uwagi dotyczące planu dnia, ważne sprawy, o których należy pamiętać, a także to, co nie zmieściło się w rozpisce na miesiąc. Dzięki powierzchni umożliwiającej ścieranie na sucho notatki można zmieniać, zmazywać i sporządzać na nowo, jeśli zajdzie taka potrzeba.

 

Planer miesięczny dla ucznia – na powierzchnię magnetyczną

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *