Klips piersiowy – łącznik szelek bezpieczeństwa do fotelika samochodowego

Każdy odpowiedzialny rodzic pragnie zapewnić swojemu dziecku bezpieczeństwo i spokój podczas podróżowania samochodem. Często jesteśmy zmuszeni zabierać nasze pociechy w długie, męczące podróże i martwimy się, czy będą z nami bezpieczne. Oprócz standardowego fotelika samochodowego, który posiada każdy rodzic, warto zaopatrzyć się w specjalny klips piersiowy przeznaczony dla dzieci.

Dlaczego warto posiadać klips piersiowy?
Taki klips nazywamy inaczej łącznikiem szelek bezpieczeństwa. Jakie są jego zalety? Mocną stroną takiego zabezpieczenia jest to, że pozycjonuje on szelki w jednym miejscu i uniemożliwia ich zsunięcie z ramion malucha. Jest to szczególnie ważne w przypadku ewentualnego wypadku drogowego, ponieważ umożliwia ochronę dziecka poprzez zachowanie szelek na swoim miejscu. Klips sprawia również, że nasze dziecko nie zdejmie sobie samo szelek bezpieczeństwa i nie wyjdzie z fotelika samochodowego. Rodzice doskonale wiedzą, jak trudne bywa utrzymanie dziecka w jednej pozycji w foteliku samochodowym podczas wspólnej jazdy.
łącznik do pasów, klips piersiowy
Uniwersalność klipsu piersiowego
Warto pamiętać o tym, że łącznik szelek bezpieczeństwa pasuje do szelek wszystkich fotelików samochodowych, więc decydując się na ten zakup, nie będziemy musieli zmieniać swojego starego fotelika samochodowego i narażać się na dodatkowe, wysokie wydatki.
Klipsy piersiowe dostępne są w różnorodnych kolorach i formach, mamy formy minimalistyczne z oszczędnym zdobnictwem, ale i bardziej kolorowe, przeznaczone dla mniejszych dzieci. Każdy wybierze coś dla siebie, a nawet pod kolor zakupionego wcześniej fotelika samochodowego. Oferta sklepów stacjonarnych, jak i internetowych jest naprawdę bogata. Łączniki szelek bezpieczeństwa nie są również bardzo drogim zakupem, więc taki element nie obciąży zbytnio naszego budżetu domowego. Każdy może sobie na niego pozwolić.
Jeśli chcemy naszemu maluchowi zapewnić stuprocentowe bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem, to zdecydowanie powinniśmy zdecydować się na zakup łącznika szelek bezpieczeństwa.

http://www.babyandtravel.pl/Jak-zwiekszyc-bezpieczenstwo-swojego-dziecka-w-aucie-cabout-pol-60.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *